Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na dwóch stoiskach działających w galeriach handlowych na terenie Lublina znaleźli podrabianą biżuterię kilku ekskluzywnych marek, w tym: kolczyki, zawieszki, naszyjniki, bransolety i pierścionki.
Podrabiana markowa biżuteria w galerii handlowej
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina prowadzili w galeriach handlowych kontrole w zakresie ochrony praw własności intelektualnej. Na dwóch stoiskach znaleźli podrabianą biżuterię kilku ekskluzywnych marek, w tym: kolczyki, zawieszki, naszyjniki, bransolety i pierścionki. W sumie zabezpieczyli 291 szt. podróbek.
Wszystkie – mimo markowych oznaczeń – jedynie imitowały towary luksusowe. Od oryginałów różniły się wyglądem, ceną oraz jakością wykonania. Zatrzymaliśmy towar, a o zdarzeniu powiadomiliśmy kancelarie prawne reprezentujące właścicieli praw do znaków towarowych – mówi Michał Deruś, rzecznik prasowy, Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
Jak udało nam się ustalić, podrabiana biżuteria była sprzedawana na stoiskach tzw. wyspach w galeriach handlowych przy al. Witosa i al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Postępowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza lubelskiej KAS. Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest zagrożone karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.
W 2022 r. lubelska Służba Celno-Skarbowa nie dopuściła do nielegalnego obrotu prawie 100 tys. sztuk towarów naruszających prawa własności intelektualnej. To m.in. odzież, obuwie, zegarki, akcesoria samochodowe, torby, portfele, plecaki, kosmetyki, leki i wyroby farmaceutyczne, zabawki, okulary oraz części i akcesoria do telefonów komórkowych.
Zdjęcia przejętej podrobionej biżuterii
Kur.wa już whandlowac nie wolno w tym kraju. Wszystkich cha udupić.