Sprzedawali w galeriach podrabianą biżuterię luksusowych marek. Kolczyki, zawieszki, naszyjniki, bransolety i pierścionki

Podrabiana biżuteria w galerii handlowej
Podrabiana biżuteria w galerii handlowej | fot. KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na dwóch stoiskach działających w galeriach handlowych na terenie Lublina znaleźli podrabianą biżuterię kilku ekskluzywnych marek, w tym: kolczyki, zawieszki, naszyjniki, bransolety i pierścionki.

Podrabiana markowa biżuteria w galerii handlowej

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Lublina prowadzili w galeriach handlowych kontrole w zakresie ochrony praw własności intelektualnej. Na dwóch stoiskach znaleźli podrabianą biżuterię kilku ekskluzywnych marek, w tym: kolczyki, zawieszki, naszyjniki, bransolety i pierścionki. W sumie zabezpieczyli 291 szt. podróbek.

Wszystkie – mimo markowych oznaczeń – jedynie imitowały towary luksusowe. Od oryginałów różniły się wyglądem, ceną oraz jakością wykonania. Zatrzymaliśmy towar, a o zdarzeniu powiadomiliśmy kancelarie prawne reprezentujące właścicieli praw do znaków towarowych – mówi Michał Deruś, rzecznik prasowy, Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Jak udało nam się ustalić, podrabiana biżuteria była sprzedawana na stoiskach tzw. wyspach w galeriach handlowych przy al. Witosa i al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Postępowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza lubelskiej KAS. Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest zagrożone karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W 2022 r. lubelska Służba Celno-Skarbowa nie dopuściła do nielegalnego obrotu prawie 100 tys. sztuk towarów naruszających prawa własności intelektualnej. To m.in. odzież, obuwie, zegarki, akcesoria samochodowe, torby, portfele, plecaki, kosmetyki, leki i wyroby farmaceutyczne, zabawki, okulary oraz części i akcesoria do telefonów komórkowych.

Zdjęcia przejętej podrobionej biżuterii

Podrabiana biżuteria w galerii handlowej
Podrabiana biżuteria w galerii handlowej | fot. KAS
Podrabiana biżuteria w galerii handlowej
Podrabiana biżuteria w galerii handlowej | fot. KAS

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kur.wa już whandlowac nie wolno w tym kraju. Wszystkich cha udupić.