Zabezpieczona biżuteria z logo znanych marek
Jak przekazała Komenda Miejska Policji w Lublinie, działania były wynikiem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą we współpracy z Lubelskim Urzędem Celno-Skarbowym. W trakcie przeszukania sklepu funkcjonariusze znaleźli zawieszki i kolczyki z logo znanych marek, które okazały się podróbkami.
Łączna wartość zabezpieczonej biżuterii to około 40 tysięcy złotych. Sklep jubilerski prowadzili 47- i 48-letni obywatele Ukrainy, którzy – jak ustalono – wprowadzali do obrotu towary oznaczone podrobionymi znakami towarowymi.
Zobacz również
Grozi im kara więzienia
Zgodnie z przepisami, osoby wprowadzające do sprzedaży podrabiane towary muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.
Najnowsze posty
Dodaj opinię