Sprzedawała rzeczy, których nie wysyłała. Wyłudziła ponad 300 tys. zł

Oszukiwała na sprzedaży produktów przez portale aukcyjne | fot. KPP Krasnystaw

Łącznie 88 zarzutów oszustwa usłyszała 40-letnia kobieta, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego sprzedawała m.in. sprzęt komputerowy. Oszustka pieniądze przyjmowała, lecz zamówionego towaru nie wysyłała.

Policjanci z Krasnegostawu prowadzili postępowanie w sprawie szeregu oszustw dokonanych na jednym z portali aukcyjnych. Jak wynika z ustaleń śledczych, jedna z firm działających na terenie Krasnegostawu prowadziła działalność gospodarczą zajmując się sprzedażą m.in. podzespołów komputerowych, artykułów biurowych oraz telefonów komórkowych.

Firma początkowo prowadząc sprzedaż za pośrednictwem internetu, wywiązywała się ze zobowiązań, co pozwoliło na zbudowanie reputacji sklepu. Jednak w kwietniu przestała wysyłać zamawiane towary, pomimo wpłat dokonywanych przez kontrahentów.

Jak ustalono, działalnością tą zajmowała się 40-latka. Kobieta do dnia dzisiejszego oszukała 88 klientów, którzy na poczet zakupów wpłacili na jej konto pieniądze. Z informacji uzyskanych od portalu aukcyjnego, wynika, iż oszustka wyłudziła od nich łącznie ponad 300 tys. zł.

Policjanci przed kilkoma dniami zatrzymali 40-latkę na terenie powiatu grodziskiego. Śledczy zabezpieczyli m.in. komputery, telefony komórkowe, karty płatnicze różnych banków.

Wczoraj sąd aresztował podejrzaną na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.