Sprzątała dom, a przy okazji gotówkę na łączną kwotę 26 000 zł. Domownicy zgłosili sprawę na policję

Przez ponad rok czasu okradała pracodawcó
Sprzątaczka kradła gotówkę z domów pracodawców

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 35-letnią kobietę podejrzaną o kradzież gotówki. Kradzieży dokonywała podczas regularnych prac porządkowych w domach osób pokrzywdzonych. Proceder trwał od stycznia poprzedniego roku. Straty szacuje się, na około 26 000 zł. Kobieta została już oskarżona i usłyszała zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przez ponad rok okradała swoich pracodawców

W poprzednim tygodniu policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu w bialskiej komendzie, otrzymali informację sugerującą, że 35-letnia mieszkanka Białej podejrzewana jest o regularne kradzieże u swoich pracodawców podczas sprzątania ich domów.

W związku ze zgłoszeniem, policjanci rozpoczęli działania operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania kobiety na gorącym uczynku. Ujawnili też przy niej pieniądze, które zostały skradzione tuż przed zatrzymaniem. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że „amatorka cudzego mienia” wykorzystując sposobność przeszukiwała m.in. odzież pokrzywdzonych, zabierając część znalezionej tam gotówki.

Gotówka, którą ukradła sprzątaczka
Okradła pracodawców na kwotę 26 000 zł, grozi jej 5 lat

Łączne straty na kwotę 26 000 zł

Działania nieuczciwej pracownicy miały miejsce od początku zeszłego roku, a szacowana wartość strat pokrzywdzonych osób wyniosła około 26 000 zł.

Kobieta została już oskarżona i przyznała się do popełnionego przestępstwa. Nad jej dalszym losem będzie decydować sąd. Zgodnie z obowiązującym prawem, może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.