Sprinterskie zmagania w centrum miasta

Eliminator Lublin MTB XCE | fot. Magdalena Wójcik

Już w najbliższą niedzielę 7 sierpnia na Rynku w Lublinie odbędą się Mistrzostwa Polski MTB w sprintach rowerowych oraz II edycja „,SsangYong Eliminator MTB”.

Już w najbliższy weekend Lublin stanie się areną zmagań górskich kolarzy. Mowa to o mistrzostwach Eliminator MTB i Mistrzostwa Polski XCE. Kolarze będą walczyć o medale w miejskich sprintach XCE.

Lublin po raz kolejny gościć będzie najlepszych specjalistów od ścigania się na krótkich, technicznych rundach. Ta wyznaczona na Starym Mieście liczyć będzie niespełna 1 km. Znajdziemy na niej 12 zakrętów, 3 przeszkody, 3 szykany, 1 bandę i 1 sekcję schodów. Dodając do tego różne rodzaje kostki brukowej możemy spodziewać się niezwykle ciekawej i widowiskowej rywalizacji.

O medale walczyć będą jedni z najlepszych zawodników MTB w Polsce m.in. Marta Turoboś, Marcin Kawalec, Adrian Rzeszutko, Oskar Pluciński czy Łukasz Szymczuk. Oprócz walorów sportowych będą również atrakcje rozrywkowe. Na wszystkich kibiców czekają samochody testowe marki SsangYong, rowery testowe marki Kellys, oraz konkursy z nagrodami. Warto jest więc w niedzielne popołudnie wybrać się na Rynek w Lublinie i poczuć sportowe emocje.

Harmonogram:

6 sierpnia 2016 – /sobota /
16:00 – 19:00 – Rejestracja w Biurze Zawodów

7 sierpnia 2016 – /niedziela/

9:00 – 11:00 – Rejestracja w biurze zawodów
11:00 – 11:10 – Ceremonia otwarcia Mistrzostw
11:10 – 12:00 – Oficjalny trening na trasie Mistrzostw Polski MTB XCE
12:00 – Odprawa techniczna
12:30 – Runda eliminacyjna wyścigu dodatkowego SsangYong Eliminator MTB
13:30 – Runda eliminacyjna o Mistrzostwo Polski MTB XCE
14:30 – Finały wyścigu dodatkowego SsangYong Eliminator MTB
16:00 – Finały o Mistrzostwo Polski MTB w Sprintach
17:30 – Dekoracja zwycięzców wyścigu dodatkowego SsangYong Eliminator MTB
18:00 – Dekoracja zwycięzców Mistrzostw Polski XCE
18:30 – Ceremonia zamknięcia Mistrzostw

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.