Sprawdź swoją kondycję. Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym

Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego 22 w Lublinie
Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego 22 w Lublinie

W przyszłym tygodniu na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego odbędzie się Test Coopera. To najprostsza forma sprawdzenia swojej kondycji fizycznej polegająca na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut.

Test Coopera w Lublinie 2021

Test Coopera jest próbą wytrzymałościową opracowaną przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegającą na 12-minutowym, nieprzerwanym biegu. Dla każdej z grup wiekowych przyporządkowana jest tabela pozwalająca na określanie poziomu swojej kondycji np.: mężczyzna w wieku 20-29 lat, który pokona 2700 metrów może uznać swoją kondycję za dobrą, ale już jego rówieśniczka pokonując ten sam dystans ma sprawność na poziomie bardzo dobrym.

„Udział w Teście Coopera jest idealną okazją do tego, aby każdy mógł sprawdzić swoją aktualną wytrzymałość i kondycję fizyczną: od najmłodszych i tych, którzy na co dzień nie mają ze sportem zbyt wiele wspólnego, przez amatorów dla których ta próba jest prawdziwym sprawdzianem, po zawodników wyczynowych szukających potwierdzenia swoich możliwości w bardzo wymagający sposób” mówi Urszula Jaros, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i reprezentantka kraju.

W teście można wystartować niezależnie od tego, czy na co dzień uprawia się sport. Można biec, truchtać, maszerować i skakać – jak kto potrafi i na ile sił wystarczy. Najważniejsze, żeby spróbować i nabrać chęci do regularnej aktywności fizycznej. Jeśli podczas testu nagle opadniemy z sił – możemy chwilę odpocząć, jednak zróbmy to maszerując. Starajmy się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do naszej rzeczywistej wydolności.

Test Coopera Lublin 2021, stadion lekkoatletyczny ul. Piłsudskiego 22
Piątek (11.06.2021) pierwszy bieg 15:00, ostatni 20:30.
Sobota (12.06.2021) pierwszy bieg 9:00, ostatni 11:30.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.