Sprawdź swoją kondycję fizyczną. Rusza 9 edycja Testu Coopera

tc 2014 f e1413280051190

AZS po raz kolejny organizuje Test Coopera, tym razem 26 października 10:00-16:00 na Poturzyńskiej 2 w Lublinie. Dla pierwszych 150 osób pamiątkowe koszulki, dla wszystkich certyfikaty.


Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomoże określić swoją formę! Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Dzięki pozyskanym funduszom z MSiT oraz Gminy Lublin udział nic nie kosztuje. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, certyfikat z wynikiem oraz butelkę wody.
Każdy może wziąć udział – niezależnie od płci, wieku, stażu biegowego i poglądów politycznych.
Od Lublina po Szczecin. Lubelski Test Coopera jest częścią ogólnopolskiej akcji. W naszym mieście pierwszych 150 osób otrzyma pamiątkową koszulkę.

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Przed biegiem zostanie przeprowadzona rozgrzewka, którą poprowadzi instruktor fitness. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.
Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.
Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać, a osoby sędziujące zmierzą pokonany przez Ciebie dystans.

Link do wydarzenia

12_TC_grupa_8_20

10696310_713360872045405_525162618629134338_n

materiały organizatora | fot. testcoopera.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.