Sprawdź, jaka czeka nas pogoda w długi weekend sierpniowy

pogoda deszcz słońce
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W trakcie długiego weekendu sierpniowego synoptycy prognozują zmienną pogodę z przyjemnymi letnimi temperaturami. W niedzielę miejscami zrobi się bardzo ciepło, a na południu wręcz gorąco.

W czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie, tylko na wschodzie i południowym wschodzie kraju po południu możliwe będą przelotne opady deszczu. Wieczorem popada także na zachodzie. Nad ranem na wschodzie kraju widzialność miejscami ograniczać będą mgły. W nocy na północy oraz w górach chłodno – temperatura minimalna około 8°C. W dzień najchłodniej nad morzem i na południowym wschodzie – około 20°C, najcieplej na zachodzie – 25°C.

W piątek więcej przelotnych opadów deszczu, z wyjątkiem krańców wschodnich, gdzie będzie pogodnie. W strefie frontu atmosferycznego, w pasie od wschodniej części Pomorza oraz Warmii, przez centrum kraju, po Śląsk i Małopolskę miejscami pojawią się burze, ale nie powinny być one gwałtowne (z opadami do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h). W nocy chłodniej tylko na Suwalszczyźnie – około 9°C, poza tym od 10°C na wschodzie do 15°C na zachodzie. W dzień temperatura maksymalna od 20°C do 25°C.

W sobotę popada lokalnie na wschodzie i północy kraju. Na południowym wschodzie może również zagrzmieć, ale podobnie jak w piątek, burze nie będą silne.

W niedzielę w godzinach popołudniowych na zachodzie kraju przelotne opady deszczu i burze. Będą one zapowiedzią większej ilości opadów i silniejszych burz, które są prognozowane w pierwszej połowie przyszłego tygodnia. Noce już nieco cieplejsze: od około 12°C na wschodzie do 18°C na zachodzie. W dzień również cieplej: w sobotę od 22°C do 26°C, a w niedzielę od 23°C, 25°C na północy do 28°C, 30°C na południu.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.