Sprawdź, jak uzyskać auto zastępcze z OC sprawcy z darmowym bakiem paliwa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Aktualne warunki pogodowe sprzyjają zwiększonej liczbie kolizji drogowych. Śliska nawierzchnia, chwila nieuwagi i może dojść do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Wielu zdarzeniom drogowym da się zapobiec, ale niestety nie wszystkim i kiedy stłuczka lub wypadek stają się już faktem, trzeba wiedzieć, jak postępować. Poniżej dowiesz się co zrobić w przypadku kolizji i jak otrzymać darmowy samochód zastępczy z paliwem gratis.

Kolizja drogowa – procedura postępowania

Przede wszystkim musisz się upewnić, że rzeczywiście uczestniczysz w stłuczce, a nie w wypadku. Różnica jest diametralna – stłuczka to zdarzenie drogowe, w którym nie ma poszkodowanych, natomiast o wypadku mówimy wtedy, kiedy są ranni lub zabici. Jeśli zdarzenie, w którym uczestniczysz, kończy się tylko na uszkodzeniach pojazdów, nie trzeba wzywać policji, a wszystkie kwestie formalne kierowcy mogą załatwić między sobą na miejscu zdarzenia.

Przede wszystkim samochody biorące udział w stłuczce powinny zjechać na pobocze, parking lub inne bezpieczne miejsce, by nie stwarzać zagrożenia na drodze. Jeżeli dalsza jazda jest niemożliwa, a uszkodzonego samochodu nie da się zepchnąć na pobocze, trzeba go pozostawić na miejscu kolizji i zastosować oznakowanie przy użyciu trójkąta ostrzegawczego oraz świateł awaryjnych.

Kiedy kierowcy są zgodni co do winy jednej ze stron, należy przystąpić do spisania oświadczenia o kolizji drogowej. W oświadczeniu powinny się znaleźć dane obu kierowców, dane pojazdów wraz z numerami polis ubezpieczeniowych, a także opis zdarzenia, szkic sytuacyjny i podpisy. Najlepiej skorzystać z gotowego formularza, ale kiedy go brakuje, można się posiłkować wzorem zaczerpniętym z Internetu i spisać oświadczenie na zwykłej kartce papieru.

Warto też na miejscu sfotografować samochody biorące udział w kolizji – zdjęcia mogą być przydatne szczególnie poszkodowanemu kierowcy, który będzie się ubiegał o odszkodowanie z ubezpieczalni.

W dalszym etapie osoba poszkodowana powinna zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy wypadku, a także poinformować o zdarzeniu własną ubezpieczalnię. Decyzja dotycząca wypłaty odszkodowania zostanie podjęta po rozpatrzeniu przekazanych dokumentów i po wizycie rzeczoznawcy, który oceni skalę szkód.

Darmowy samochód zastępczy z OC sprawcy

Bardzo istotną kwestią, o której nie każdy wie, jest fakt, że kierowcy uczestniczącemu w stłuczce lub wypadku należy się samochód zastępczy z OC sprawcy. Jeśli polisa ubezpieczeniowa poszkodowanego nie gwarantuje mu samochodu zastępczego, to może on wynająć takie auto w wybranej przez siebie wypożyczalni, a ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć koszty tego wynajmu. Samochód zastępczy można użytkować do momentu naprawy uszkodzonego pojazdu lub do czasu wypłaty odszkodowania.

Kierowcy często myślą, że najpierw będą musieli zapłacić za wynajem samochodu zastępczego, a dopiero później otrzymają zwrot kosztów od ubezpieczyciela. Nic bardziej mylnego – poszkodowany nie musi nic płacić – wszelkie rozliczenia za samochód z OC sprawcy są realizowane między wypożyczalnią a towarzystwem ubezpieczeniowym, z pominięciem poszkodowanego. Samochód z OC sprawcy nie wymaga angażowania własnych środków, ale kierowca musi się liczyć z tym, że otrzyma w zastępstwie auto takiej samej klasy, jak to posiadane.

W Lublinie samochód zastępczy można wynająć w wypożyczalni samochodów Target.

Co ważne, każdy Klient, który zdecyduje się wynająć samochód na co najmniej 7 dni, otrzymuje gratisowo pełny bak paliwa pozwalającego przejechać ok. 800 km.

  • Wynajem samochodu jest wolny od kaucji oraz limitu kilometrów.
  • Samochód zastępczy można zamówić telefonicznie (503-502-642) lub e-mailowo (kontakt@target.auto.pl).
  • Klient wypożyczalni Target ma możliwość dogodnego ustalenia terminu oraz miejsca odbioru i zwrotu samochodu – oferta jest dostępna nie tylko w Lublinie, ale też w Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach.
  • Flota dostępnych samochodów obejmuje auta rodzinne, dostawcze i typowo miejskie.
  • Wypożyczalnia pomaga zgłosić szkodę komunikacyjną.

Z oferty firmy Target korzystają zarówno Klienci indywidualni, jak i firmowi. Niskie ceny, opcje wynajmu krótko- i długoterminowego, duży wybór pojazdów, indywidualne podejście i możliwość wynajmu oraz zwrotu w dogodnym terminie sprawiają, że wypożyczalnia Target od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Więcej o ofercie wynajmu samochodu z OC sprawcy z darmowym bakiem paliwa przeczytasz na stronie target.auto.pl. Zachęcamy też do obserwowania wypożyczalni na Facebooku Wynajem samochodów Target – nigdy nie wiadomo, kiedy ta oferta może się przydać.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.