Ważny temat? Prześlij newsa!

Sprawdź bezpłatnie, czy nie wpadłeś w nałóg

Publikacja Sponsorowana

Dwa, trzy kieliszki wina na sen, impreza ze znajomymi koniecznie z jointem, a czasami coś mocniejszego w klubie – jeśli nie możesz żyć nawet bez małej, codziennej dawki alkoholu czy bawić się bez „maryśki” na humor, to sprawdź, czy nie jesteś już uzależniony. Jeśli masz od 15 do 26 lat i mieszkasz w Lubelskiem lub […]

Kobieta leży na blacie z kieliszkiem wina w dłoni

Fot. materiał nadesłany

Dwa, trzy kieliszki wina na sen, impreza ze znajomymi koniecznie z jointem, a czasami coś mocniejszego w klubie – jeśli nie możesz żyć nawet bez małej, codziennej dawki alkoholu czy bawić się bez „maryśki” na humor, to sprawdź, czy nie jesteś już uzależniony. Jeśli masz od 15 do 26 lat i mieszkasz w Lubelskiem lub Podlaskiem, to możesz dyskretnie wykonać w domu test. Potrzebny jest komputer lub komórka z dostępem do internetu. To pierwszy krok do bezpłatnej profilaktyki.

Zrób pierwszy krok

Pierwszy ruch jest prosty. Wchodzisz na stronę www.uzaleznienia-lublin.pl i wypełniasz anonimowy test. Jeśli jego wynik wskaże, że zaczynasz wpadać lub już jesteś w szponach nałogu alkoholowego, lub narkotycznego, to musisz zacząć działać. Na wspomnianej stronie zamieszczono listę placówek, w których uzyskasz pomoc, przejdziesz bezpłatne badania profilaktyczne. Do programu mogą zgłaszać się osoby w wieku 15-26 lat, używające i nadużywające alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, mieszkające na terenie makroregionu wschodniego, czyli w woj. lubelskim i podlaskim.

Działania są prowadzone w ramach projektu pod nazwą „Wdrożenie programu profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych”. Program profilaktyki realizuje Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie.

Bądź świadomy konsekwencji zdrowotnych

Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia i zgubnych skutków nałogów. Uzależnienie prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, społecznych i często jest przyczyną olbrzymich osobistych dramatów osób uzależnionych.

– W ramach projektu oferujemy działania profilaktyczne dla 2685 osób w wieku 15-26 lat z terenu województwa lubelskiego oraz podlaskiego używających i nadużywających alkoholu i innych substancji psychoaktywnych – mówi dr n. med. Piotr Dreher, dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie.

Grafika programu profilaktyki uzależnień
Fot. materiał nadesłany

Program ma na celu ograniczenie używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych i związanych z tym szkód zdrowotnych oraz społecznych poprzez prowadzenie proponowanych działań profilaktycznych w populacji młodzieży i młodych dorosłych w wieku 15-26 lat na terenie obu województw i co najmniej w okresie trwania programu.

Celem kolejnym jest zwiększenie poziomu wiedzy na temat ryzyka, konsekwencji zdrowotnych i społecznych związanych z używaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych wśród młodzieży i młodych dorosłych w wieku 15-26 lat.

Lista placówek medycznych realizujących projekt dostępna jest na stronie: www.uzaleznienia-lublin.pl
UWAGA: Programem profilaktycznym nie są objęte osoby uzależnione od alkoholu, posiadające takie rozpoznanie i leczone w specjalistycznych placówkach leczenia uzależnień

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check