Spragniony? Napij się z poidełka. Do wyboru masz ich dwadzieścia

Pracownik MPWiK czyszczący poidełko wody pitnej
Pracownik MPWiK czyszczący poidełko wody pitnej | fot. Dominik Wąsik

Po zimowej przerwie MPWiK ponownie uruchomiło poidła z lubelską kranówką. Zobacz, gdzie napijesz się wody ze zdroju.

W Lublinie działają już pierwsze poidełka

Od 1 maja po zimowej przerwie można znów korzystać ze zdrojów ulicznych, które MPWiK uruchomiło na razie w 5 punktach miasta:

  • na ul. Zamojskiej przy Moście Kultury,
  • na ul. Zana przy ZUS,
  • na Placu Zamkowym pod Zamkiem,
  • poidełko-zdrój Koziołek przy deptaku,
  • poidełko pod Bramą Krakowską przy zabytkowej studni.

Kolejne miejskie poidełka, na zlecenie miasta, będą przez MPWiK uruchamiane od 1 czerwca. Znajdują się one m.in. w Parku Ludowym (8), przy ulicach: Chmielarczyka, Krężnickiej, Zesłańców Sybiru, Lipowej i dwa na Placu Litewskim.

Poidełka umożliwiają korzystanie z wody bez konieczności używania naczyń. Zazwyczaj znajdują się w miejscach uczęszczanych turystycznie. Poidła zaprojektowano tak, aby korzystanie z nich nie stanowiło problemu dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów.

Jak zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, woda z lubelskich wodociągów jest bezpieczna i zdrowa. Jej jakość regularnie jest badana na każdym procesie produkcji. Do tego picie kranówki zmniejsza ilość odpadów, ponieważ można ją nabrać do własnego bidonu.

Trochę wody dla ochłody

Pod koniec kwietnia MPWiK uruchomił też dwie fontanny należące do spółki: miniaturę zabytkowej Wieży Ciśnień na Placu Wolności oraz Koziołka w dżinsach na Placu Zygmunta Balickiego.

Jeśli zrobi się już naprawdę ciepło, MPWiK uruchomi również kurtyny wodne, które w poprzednich latach mogliśmy spotkać na deptaku przy Ratuszu, czy na ścieżce rowerowej wzdłuż Bystrzycy obok siedziby MPWiK przy al. Piłsudskiego.

„Jeśli chodzi o kurtyny wodne, to będą one uruchamiane w zależności od warunków pogodowych. Ich lokalizacja będzie uzgadniana na bieżąco, w zależności od potrzeb” – mówi Magdalena Bożko, rzecznik prasowy MPWiK w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.