Ważny temat? Prześlij newsa!

Spektakularna akcja lubelskich Łowców Głów. Trzech przestępców zatrzymanych!

Spotted Lublin

Lubelscy Łowcy Głów po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność! Dzięki międzynarodowej współpracy z siecią ENFAST i niemiecką policją zatrzymano trzech groźnych przestępców ukrywających się za granicą. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwa, które przez lata wstrząsały Lubelszczyzną i okolicami. Kto wpadł w ręce Łowców Głów? Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie namierzyli trzech poszukiwanych mieszkańców Lubelszczyzny, […]

zatrzymany

Fot. KWP Lublin

Lubelscy Łowcy Głów po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność! Dzięki międzynarodowej współpracy z siecią ENFAST i niemiecką policją zatrzymano trzech groźnych przestępców ukrywających się za granicą. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwa, które przez lata wstrząsały Lubelszczyzną i okolicami.

Kto wpadł w ręce Łowców Głów?

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie namierzyli trzech poszukiwanych mieszkańców Lubelszczyzny, którzy od lat unikali wymiaru sprawiedliwości. Dzięki skoordynowanym działaniom oraz międzynarodowej wymianie informacji dokonano ich zatrzymania i ekstradycji do Polski.

Wśród zatrzymanych znaleźli się:

Kulisy zatrzymania 42-letniego recydywisty z Włodawy

Najbardziej niebezpiecznym z zatrzymanych jest 42-latek, który od lat pozostawał poza zasięgiem polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jego bogata kartoteka obejmuje brutalne napady na pracowników kantoru i hurtowni wędlin, włamania, a także przestępstwa akcyzowe, które naraziły Skarb Państwa na straty rzędu 800 tysięcy złotych.

Dzięki zaangażowaniu lubelskich Łowców Głów oraz sieci ENFAST udało się ustalić miejsce pobytu przestępcy w Niemczech.

Młodszy, ale równie niebezpieczny – sprawa 28-latka z Białej Podlaskiej

Drugim zatrzymanym jest 28-latek, który w 2021 roku, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Jakby tego było mało, na jego koncie ciążyły również przestępstwa seksualne wobec małoletnich.

Lubelscy Łowcy Głów, mimo prób ucieczki przestępcy za granicę, nie odpuścili. Po szczegółowej analizie śladów i informacji operacyjnych udało się go namierzyć i zatrzymać.

Recydywista z Łęcznej – 37-latek w rękach sprawiedliwości

Trzecim zatrzymanym jest 37-letni recydywista, który w przeszłości dopuścił się licznych kradzieży oraz znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Przestępca, który do tej pory unikał odsiadki, ostatecznie został wytropiony i aresztowany w Niemczech. Dzięki współpracy międzynarodowej i determinacji polskich policjantów trafił do zakładu karnego.

Współpraca międzynarodowa kluczem do sukcesu

Akcja zatrzymania i ekstradycji tych trzech przestępców po raz kolejny dowiodła, jak ważna jest współpraca międzynarodowa w walce z przestępczością. Sieć ENFAST oraz wymiana informacji między służbami z Polski i Niemiec odegrały kluczową rolę w tej operacji.

Co sądzicie o sukcesie lubelskich Łowców Głów? Czy takie akcje budują wasze zaufanie do polskiej policji? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł, aby więcej osób dowiedziało się o tej niezwykłej operacji!

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check