Spadła liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

ważne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Do tej pory odnotowano 17 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. W porównaniu do niedzieli liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 zmniejszyła się o 14.

Z najnowszych informacji przekazanych w poniedziałek 16 marca o godz. 16 przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie wynika, że spadła liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim z 35 do 21.

Natomiast zwiększyła się liczba osób kontrolowanych przez sanepid. Nadzorem objętych jest już łącznie 4186 osób. Oprócz tego 650 osób jest poddanych kwarantannie.

Aktualnie (16 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 17 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, w tym jedna osoba zmarła.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane 16.03.2020

Według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych w poniedziałek 16 marca o godz. 17.40, w związku z koronawirusem w całej Polsce hospitalizowanych jest 734 osób. Ponadto 10050 osób poddano kwarantannie domowej, a 30129 zostało objętych nadzorem sanepidu. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 156/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.