Spacer z charakterem dla studentów

spacer plakat internet e1412087062387

Studenci, którzy podjęli naukę na uczelniach Lublina (zwłaszcza pierwszego roku) mają możliwość dołączenia na spacery w ramach cyklu „Lublin z Duszą”. Już od połowy października proponujemy dwie trasy “Lublin kulturalny” i całkowicie nową wycieczkę “Lublin akademicki”. Trwają zapisy.

Spacery są dwuczęściowe, opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków, niesztampowych miejsc oraz oryginalnych inicjatyw.

– Chcielibyśmy, aby spacer był okazją do spotkania z pasjonatami Lublina. Przez opowieść właśnie tych osób można poznać czym jest Dusza miasta. Uczestnictwo w wycieczkowej grupie ma jeszcze jeden walor: pozwala na nawiązanie znajomości z innymi młodymi ludźmi (studentami różnych kierunków, wszystkich lubelskich uczelni). Spacery polecamy szczególnie studentom pierwszych roczników oraz tym, którzy chcieliby lepiej poznać miasto.

Terminy wycieczek zamieszczamy dostępne pod linkiem spacery.lublin.eu. Wymagane są wcześniejsze zapisy – drogą mailową, bądź telefonicznie. Przy rejestracji proponujemy spacer w dwóch częściach.

Informacje i zapisy:

Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
plac Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 2512; email: [email protected]
spacery.lublin.eu

„Lublin z Duszą” – kulturalny

Spacer tworzą dwie części. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Druga, prowadzi przez Śródmieście i wyróżnia się tematyką społeczno-kulturalną. Podczas obu wycieczek uczestnicy odkrywają miejsca związane z tradycją, a także współczesnym Lublinem.

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają przedstawicieli życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycją jest odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z miniwarsztatami żonglowania.

„Lublin z Duszą” – akademicki

Spacer ten, nazwany „Lublin akademicki”, opracowany przez studentów oraz przedstawicieli uczelni, to nowa propozycja w naszej ofercie. Realizowany jest na razie jako pilotaż i odbywa się na początku roku akademickiego, w październiku. Dwie części wycieczki: Miasteczko Akademickie (KUL, UMCS) oraz Śródmieście (UP, PL) prezentują potencjał akademicki Lublina, uczelnie, organizacje studenckie, a także inspirujące dla młodego człowieka inicjatywy.

Oferta jest różnorodna, bardzo przekrojowa, ukazuje bogactwo akademickiego Lublina. Dzięki spacerowi każdy student może znaleźć dla siebie miejsce realizacji swoich predyspozycji: organizacyjnych, naukowych, tanecznych, sportowych, czy manualnych.

spacer_plakat_internet

materiały organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.