Sosnowica: Kobiety zgubiły się w lesie. Po pomoc zadzwoniły na policje

68 94270

Dwie kobiety zgubiły się w lesie w rejonie Sosnowicy w powiecie parczewskim. Podczas zbierania grzybów panie odłączyły się od mężów.

Do zdarzenia doszło w sobotę w lesie w okolicach Sosnowicy. Niefortunnie zakończyło się rodzinne grzybobranie dla dwóch pań z Lublina.

Dwie pary od rana zbierały grzyby jednak w pewnej chwili panie odłączyły się od mężów. Jak ustalili mundurowi przez kilka godzin pary na własną rękę próbowały się odnaleźć, jednak bezskutecznie. Późnym popołudniem widmo zapadającej nocy i coraz niższa temperatura zmusiły zbieraczy aby szukać pomocy gdzie indziej. Sytuacja o tyle zrobiła się poważna, że kobiety utknęły na bagnach.

Wezwani na miejsce policjanci z Parczewa wspólnie ze Strażą Leśną i okolicznymi mieszkańcami wspólnie podjęli poszukiwania. Mundurowi mieli kontakt telefoniczny z jedną z kobiet. Prosili, aby te nasłuchiwały sygnałów dźwiękowych. Tuż po zapadnięciu zmroku 58 i 60 latkę udało się szczęśliwie wyprowadzić z lasu i przekazać zatroskanym mężom. Skończyło się tylko na strachu i przemoczonych ubraniach.

(fot. policja)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.