Solaris Bus & Coach SA dostarczy 9 autobusów przegubowych do Lublina

DSC03181 min
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozstrzygnął przetarg na dostawę 9 fabrycznie nowych autobusów przegubowych. Urzędnicy pozyskali dodatkowe środki.

 

Przetarg zakładał pozyskanie przez miasto dziewięciu nowych fabrycznie i w pełni niskopodłogowych autobusów przegubowych. W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta od Solarisa. Opiewała ona na nieco ponad 16,15 mln zł brutto. Jednak miasto na to zamówienie miało przeznaczone niespełna 13,84 mln zł brutto.

 

ZTM wystąpił jednak z wnioskiem o dokonanie zmian w budżecie miasta w celu pozyskania dodatkowych środków na zakup autobusów. Miasto przystało na zwiększenie kwoty na zakup autobusów.

 

– Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu i jest najkorzystniejsza pod względem kryteriów oceny ofert przyjętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia – wyjaśnia Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

 

I w ten sposób miasto zakupiło 9 przegubowych autobusów (mega) za kwotę 16 151 130,00 zł. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć autobusy w jednej transzy do 30 marca 2018 r.

 

– Wszystkie pojazdy będą miały silnik spełniający wymagania normy emisji zanieczyszczeń Euro VI. Będą to pojazdy przegubowe, niskopodłogowe, monitorowane, klimatyzowane, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą, bramki liczenia pasażerów oraz cztery podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych – wymienia Fisz.

 

Tabor zaplanowany jest do obsługi m.in. linii nr 55.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.