Śnieżyce, burze oraz zamiecie… Tak wyglądał wczorajszy dzień! (WIDEO)

burza śnieżna
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Nad naszym województwem przechodziły komórki konwekcyjne, które skutkowały intensywnymi opadami śniegu oraz wiatrem. Miejscami zagrzmiało i mocniej powiało. Dziękujemy za waszą czujność. Dostaliśmy pełno filmów obrazujących dzisiejszą aurę. Oto kilka z nich

fot. Dominik Wąsik
fot. Dominik Wąsik

Śnieżne burze w lutym

Burze w lutym? To nie żadna anomalia, to zjawisko o tej porze roku potrafi często występować w naturze. Szczególnie obecne jest w momencie przechodzenia głębokich niżów. Dochodzi wtedy do powstawania komórek konwekcyjnych i przy korzystnej energii powstają jednostkowe komórki burzowe, z których może spać nawet śnieg z deszczem.

Mapa z wczorajszymi wyładowaniami atmosferycznymi:

Burza która powstała za Lublinem i wyładowała się w okolicach Świdnika.

http://www.lightningmaps.org/blitzortung/europe/index.php?lang=en
Śnieżyce mocno utrudniały widoczność, dodatkowy wiatr który dochodził do 50-60 km/h powodował zamiecie śnieżne, tak jak na załączonych filmach:

AUTOR: Info Meteo

LUBLIN:

AUTOR: Anita K.

Tego typu zjawiska, mają  zazwyczaj charakter gwałtowny. Dopuszczamy możliwość ich ponownego wystąpienia w tym tygodniu. Są szczególnym utrapieniem dla kierowców. Ograniczają skutecznie widoczność prowadzonego pojazdu. Dlatego pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych

Opracowanie: Info Meteo LU – Biała Podlaska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.