Śnieżyca nad woj. lubelskim. Pogarszają się warunki na drogach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z godziny na godzinę pogarszać będą się warunki na drogach na Lubelszczyźnie. Na razie wszystkie są przejezdne, jednak kierowcy muszą bardzo uważać. Na jezdni leży błoto pośniegowe.

Od południa w województwie lubelskim cały czas sypie śnieg. Co jakiś czas opady przybierają na intensywności. Termometry wskazują temperaturę w okolicach minus 1-2 stopnie.

Choć służby drogowe są w terenie, na jezdniach jest ślisko. Leży błoto pośniegowe, jest bardzo ślisko. Intensywne opady śniegu mogą znacznie ograniczać widoczność na drogach, miejscami do zera, a silny wiatr może usypywać zaspy śnieżne.

Śnieg ma sypać przez całe popołudnie i noc z piątku na sobotę. Według prognoz do jutrzejszego poranka przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet do 25 cm.

– Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami mokrego, o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm, lokalnie do 25 cm – mówi Mateusz Barczyk, synoptyk IMGW.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.