Śnieżny Księżyc można będzie obserwować już jutro. Patrzcie w niebo na to cudo

Księżyc w Pełni
Pełnia księżyca w lutym. fot. Gwiezdny Przewodnik

Pełnia Księżyca, znana również jako Śnieżny Księżyc, będzie widoczna pod koniec lutego. Śnieżna Pełnia lub Burzowa Pełnia, a radziej Głodna Pełnia Księżyca to nazwy wywodzące się od rdzennych mieszkańców Ameryki. Nazwana została tak, ponieważ ma miejsce w lutym, który jest z reguły zimnym miesiącem z niską temperaturą na zewnątrz, obserwowana była w bardzo trudnych warunkach.

Ostatnia lutowa pełnia księżyca

24 lutego o godzinie 13:30 Księżyc osiągnie fazę pełni. Zobaczymy go na niebie trochę później, gdyż wzejdzie o godzinie 16:53. Będzie to również najmniejsza pełnia tego roku, gdyż nasz naturalny satelita będzie znajdował się podczas tej fazy w najdalszym od Ziemi miejscu swojej orbity, około 405 tysięcy kilometrów, podczas gdy średnia odległość wynosi 384 tysiące kilometrów.

Super Księżyc w pełni
Super Księżyc w pełni | fot. Adobe Stock

Czas przebaczenia i naprawiania relacji

Lutowa pełnia Księżyca, będąca w znaku Lwa, symbolizuje okres przebaczenia, naprawiania relacji oraz skupienia na rozwijaniu własnych umiejętności. To dobry czas, aby zakończyć zajadłe konflikty i pojednać się z drugą stroną. Pokora i szlachetne intencje, dadzą nam więcej niż ciągła walka.

Księżyc w gwiazdozbiorze lwa
Gwiazdozbiór Lwa, Pełnia księżyca w Lutym 2024

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.