Śnieg i błoto pośniegowe na drogach. Sprawdzamy sytuację na lubelskich drogach

winter 581101 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zapowiadane są zawieje śnieżne, podczas których może spaść nawet 15 cm śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe i hydrologiczne.

 

W środę w dzień prawie w całym kraju temperatura będzie na delikatnym plusie, a to oznacza, że śnieg będzie się roztapiać, tworząc na drogach błoto. Będzie bardzo ślisko.

 

– Aktualnie wszystkie drogi należące do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad są odśnieżane. Drogi są przejezdne, lecz na jezdniach może występować błoto pośniegowe, które jest bardzo śliskie – informuje Bożena Czechańska z Punktu Informacji Drogowej.

 

Zarząd Dróg i Mostów informuje, że w Lublinie nie występują utrudnienia z przejazdem. Na ulicach naszego miasta aktualnie pracuje do 30 sztuk sprzętu m.in. pługi, piaskarki czy solarki. Na chodnikach trwa ręczne odśnieżanie chodników.

 

Będzie też padać. Przez cały dzień będzie prószyć śnieg i porywiście wiać do 70 km/h, więc nadal paraliżujące mogą być zawieje śnieżne. Na Lubelszczyźnie synoptycy prognozują, że spadnie od 8 do 15 cm śniegu. Opadom towarzyszy porywisty wiatr, który tworzy zawieje i zamieci śnieżne.

 

W nocy ze środy na czwartek to, co za dnia się roztopiło, zamarznie. Temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera, a na wchodzie do minus 7 stopni. Drogi i chodniki zmienią się w prawdziwe lodowiska. Jeśli nie zachowamy szczególnej ostrożności, to nietrudno będzie o wypadek.

 

Mapa kamer monitorujących warunki na drogach należących do GDDKiA: MAPA

 

– Do wszystkich odbiorców prąd jest dostarczany. Nie mamy problemów z dostawą spowodowaną warunkami pogodowymi – informuje Karolina Szewczyk-Dąbek z PGE Dystrybucja.

 

Jak wygląda sytuacja na drogach? Czekamy na Wasze informacje!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.