Smog w Lublinie. Zła jakość powietrza po mroźnej nocy. Normy przekroczone!

Bardzo zła jakość powietrza w Lublinie | fot. airly, pixabay
Bardzo zła jakość powietrza w Lublinie | fot. airly, pixabay

Zła jakość powietrza w Lublinie. Siarczysty mróz i brak wiatru przyczyniły się do powstania smogu. Normy jakości powietrza są przekroczone o blisko 250 procent.

Zła jakość powietrza w Lublinie

Jakość powietrza w Lublinie. Co pokazują czujniki na ulicach w Lublinie? O ile są przekroczone normy? Poniżej podajemy dane dla PM2.5 (norma CAQI 25 µg/m3) – to zanieczyszczenia powietrza o średnicy 2,5 mikrometra (jedna tysięczna milimetra) lub mniej oraz PM10, czyli cząsteczek o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów (norma 50 µg/m3).

Według portalu airly.org, stacja pomiarowa przy ul. Obywatelskiej wskazuje na stężenie pyłu PM10 wynoszące 122 µg/m3, przy ul. Wolskiej to 144 µg/m3, zaś przy ul. Wojciechowskiej – 105 µg/m3.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.