Smog w Lublinie. Uwaga na bardzo zły stan powietrza!

smog lublin
Od Lat

W piątkowy wieczór poziom smogu w Lublinie przekroczył 1160% normy. Wszystko z powodu braku wiatru i dość silnego mrozu.

 

Sobotni poranek przywitał mieszkańców Lublina fatalnej jakości powietrzem. W Lublinie pomiar szkodliwych pyłów PM 10 na godzinę 10:00 wskazał aż 229 µg/m3.

 

W takiej sytuacji cząsteczki smogu osiadają przy ziemi i utrzymują przez dłuższy czas. Nic nie zapowiada na razie poprawy sytuacji, bo z powodu zimna mieszkańcy uruchomią ogrzewanie.

 

Zjawisko smogu powtarza się podczas mroźnych dni. Mieszkańcy palą w piecach opałem słabej jakości, a przy bezwietrznej pogodzie smog długo utrzymuje się nad miastami.

 

WIOŚ zaleca ograniczenie przebywania na powietrzu. Szczególnie dotyczy to osób starszych, kobiet w ciąży i dzieci.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Od paru dni mam masakrycznie suche gardło i męczy mnie kaszel. Coś czuję, że znalazłam w końcu winowajcę…