Śmigłowce wojskowe krążą nad naszym regionem. Co się dzieje? [WIDEO]

Śmigłowce wojskowe nad regionem powiatu lubelskiego | fot. czytelnik Sebastian

Od kilku dni nad województwem lubelskim krążą śmigłowce wojskowe, które latają nisko i często. Otrzymujemy na ten temat liczne sygnały od naszych czytelników.

W ostatnich dniach nasi Czytelnicy zauważyli dwa wojskowe śmigłowce „Mi-8” latające na różnych częściach naszego województwa. Nasz czytelnik, pan Sebastian, w obiektywie uchwycił dzisiejszy przelot maszyn w okolicy miejscowości Niemce.

By dowiedzieć się więcej na temat wojskowych śmigłowców, które od kilku dni krążą nad naszym regionem, skierowaliśmy zapytanie do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

„Na terenie województwa lubelskiego prowadzone są rutynowe ćwiczenia. Śmigłowce, o których jest mowa, są z 1. Brygady Wojsk Lądowych. W związku z charakterem działań wojsk specjalnych, ćwiczenia odbywają się nie tylko na poligonach, ale także poza” – informuje ppłk Marek Pawlak, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Od ponad tygodnia oprócz śmigłowców w ćwiczeniach bierze udział 12. Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. – „Żołnierze doskonalą współdziałanie z 2. Lubelską Brygadą OT, Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym, 56. Pułkiem Śmigłowców Bojowych, 1. Brygadą Pancerną i 21. Brygadą Strzelców Podhalańskim” – wyjaśnia por. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej.

„Wspólnie wykonujemy zadania taktyczne nie tylko na poligonach, ale również na całej Lubelszczyźnie, w dzień i w nocy. Oprócz działań taktycznych i strzelań przede wszystkim doskonalimy się w patrolowaniu i współdziałaniu. Nasze działania potrwają jeszcze trochę czasu” – dodaje por. Łukaszewski.

Dzisiejszy przelot śmigłowców wojskowych Mi-8 nad Niemcami. Nagranie dzięki uprzejmości czytelnika SebastianaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.