Śmiertelnie potrącił pieszego. Pijany kierowca miał 0,3 promila alkoholu we krwi

karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

W sobotni wieczór w powiecie kraśnickim, w miejscowości Szastarka, doszło do tragicznego wypadku, w którym ucierpiał pieszy. Kierujący Fiatem mężczyzna potrącił go na nieoświetlonym odcinku drogi. Obrażenia były na tyle poważne, że 66-latek zmarł na miejscu. Kierowca Fiata był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 0,3 promila. Obecnie trwają działania śledcze w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Śmierć na miejscu pod kołami pijanego kierowcy

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na nieoświetlonym odcinku drogi przed godziną 21.00 w miejscowości Szastarka, pijany kierowca śmiertelnie potrącił prawidłowo idącego 66-latka. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

kolorowe odblaski
Odblaski rozdawane przez policjantów

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego Fiatem 55-latka. Wynik wskazał ponad 0,3 promila alkoholu organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Prokurator zlecił sekcję zwłok

Policjanci prowadzili oględziny miejsca wypadku pod nadzorem prokuratora. Ciało ofiary zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej, aby przeprowadzić sekcję zgodnie z decyzją prokuratora. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą wyjaśnione w trakcie prowadzonego śledztwa. Ustalono, że pieszy nie miał elementów odblaskowych w chwili wypadku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.