Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. 38-latek nie żyje

Kierowca potrącił pieszego poruszającego się poboczem drogi i odjechał z miejsca zdarzenia bez udzielenia mu pomocy i powiadomienia odpowiednich służb. Potrącony 38-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Janowice na trasie ze Świdnika do Łęcznej. Ofiarą wypadku okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który wracał poboczem drogi w kierunku miejsca zamieszkania.

Ciało mężczyzny zauważone zostało w przydrożnym rowie w sobotę około godz. 9:00 przez jednego z przejeżdżających kierowców, który niezwłocznie powiadomił policję.

W niedzielę w toku podjętych czynności świdniccy policjanci ustalili, iż sprawcą jest 35-latek z powiatu świdnickiego. W chwili wypadku kierował on Citroenem Berlingo, a bezpośrednio po zdarzeniu odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Trwa postępowanie w tej sprawie, a o dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.