Śmiertelne potrącenie pieszego na obwodnicy Lubartowa

Lubartów, śmiertelne potrącenie
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego na obwodnicy Lubartowa

Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności nocnego wypadku drogowego na obwodnicy Lubartowa, w którym doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy. Mężczyzna zginął na miejscu.

Szczegóły zdarzenia

Wypadek miał miejsce 27 maja tuż przed godziną 2:00 w nocy. Na prostym odcinku obwodnicy Lubartowa pieszy został potrącony przez ciężarówkę marki Renault, którą kierował 60-letni mieszkaniec gminy Siemień. Ofiarą był 20-letni mężczyzna, który nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach
Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Działania służb

Na miejscu wypadku czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Policjanci zabezpieczyli teren zdarzenia i wyznaczyli objazdy na czas trwania dochodzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie.

Uwaga wypadek - znak na radiowozie policji
Uwaga wypadek – znak na radiowozie policji | fot. Dominik Wąsik

Apel o ostrożność

Policja przypomina o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie na nieoświetlonych odcinkach dróg, aby zwiększyć swoją widoczność i bezpieczeństwo.

Jakie środki bezpieczeństwa stosujecie, aby być widocznymi na drodze? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i opiniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.