Śmierć przy wycince drzew. Interweniował helikopter LPR. Kobiety nie udało się uratować

9806730 wycinka drzew 900 554
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Podczas prac porządkowych na leśnej działce doszło do nieszczęśliwego wypadku. W trakcie cięcia drewna na opał 56-letnia mieszkanka Włodawy została uderzona w głowę jednym z pni drzewa. Kobieta na skutek poniesionych obrażeń zmarła. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Chwila nieuwagi doprowadziła do śmierci kobiety

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie, na terenie działki rekreacyjnej w Starym Brusie. Początkowe ustalenia policji, pozwoliły odtworzyć okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia. Jak się okazało, 56-latka przyjechała, aby wspomóc znajomego podczas prac związanych z porządkowaniem działki. W zamian za pomoc przy cięciu drewna miała otrzymać część opału. Niestety w trakcie prac mężczyzna przerzucał przez stos klocki drzew. Niefortunnie trafił jednym z nich w głowę kobiety. Uderzenie było tak mocne, że doprowadziło do jej zgonu.

Nieszczęśliwy wypadek przy wycince drzew
Lądowanie helikoptera LPR

Policja zabezpieczyła ślady na miejscu wypadku

Na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Okoliczności zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

Prace leśne wymagają szczególnej ostrożności

Przy obróbce drewna na mniejsze kawałki pamiętajmy o przestrzeganiu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Podczas pracy z pilarkami należy nosić odpowiednie rękawice ochronne, gogle i odpowiednią odzież ochronną. Należy być świadomym, że podczas cięcia mogą wystąpić odłamki drewna, które mogą stanowić zagrożenie dla nas i innych w pobliżu. Zawsze warto rozejrzeć się wokół, aby upewnić się, że nikt nie znajduje się w niebezpiecznej strefie prowadzonych prac.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.