Small Planet zawiesza połączenie z Lublina do Barcelony. Co z rezerwacjami?

Small Planet Airlines SP HAB
Zdjęcie ilustracji: wikipedia

Po trzech tygodniach funkcjonowania lotów z Lublina do Barcelony przewoźnik Small Planet zawiesza połączenie. Powodem tej decyzji jest zbyt małe zainteresowanie.

 

Rozpoczęcie lotów do Barcelony przewoźnik zapowiadał już 29 grudnia ubiegłego roku, później termin był kilkukrotnie przekładany. Ostatecznie pierwszym lot do Barcelony odbył się w poniedziałek 12 czerwca.

 

Połączenie lotnicze z Lublina do Barcelony oferowane było w formule czarter-mix. Oznacza to, że tym samym samolotem podróżowali zarówno pasażerowie kupujący bilety indywidualne, jak również klienci biur podróży. Jednak po zaledwie trzech kursach połączenie z Barceloną zostało zawieszone. Powód? Drogie bilety, a co za ty idzie niska frekwencja. Decyzja o zwieszeniu połączenia linie Small Planet Airlines podjęły wspólnie z władzami lotniska.

 

– Wspólnie z naszymi partnerami ze Small Planet Airlines na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku i wyniki operacyjne. Podjęliśmy decyzje o zawieszeniu rejsu do Barcelony, który w przeciwieństwie do innych tras realizowanych przez Small Planet nie cieszył się wystarczającym zainteresowaniem pasażerów – mówi Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin.

 

Co z rezerwacjami?

– To jakiś żart. W środę dzwoniłem do Small Planet 1,5 godziny i się poddałem. Na e-mail też nie odpowiadają. Kobieta z infolinii lotniska mówi, że dowiedziała się o zawieszeniu połączenia z mediów. Rezerwacja opłacona i apartament w Barcelonie również. I co teraz robić… – pisze do nas czytelnik Andrzej.

 

– Wszyscy pasażerowie odwołanych rejsów do Barcelony, realizowanych przez linie lotnicze Small Planet, mogą liczyć na pełny zwrot pieniędzy za zakupione bilety lub zmianę rezerwacji i propozycje alternatywnych sposobów dotarcia do stolicy Katalonii – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

 

Ostatni samolot do Barcelony wystartuje 3 lipca.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ha i wszyscy dostaną pełny zwrot kosztów dokładnie tak samo jak Ci którzy rok temu koczowali na lotniskach po 30 i więcej godzin. Dzis rok póżniej nic zero kasy zero kontaktu i zero szacunku