Służba Więzienna szuka strażników. 200 etatów czeka na kandydatów. Na start nawet 3900 zł na rękę

Praca w Służbie Więziennej
Praca w Służbie Więziennej | fot. SW

Służba Więzienna zachęca do wstąpienia w swoje szeregi w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego. Na chętnych czeka 200 etatów. Jak wygląda rekrutacja do Służby Więziennej? Jakie wymogi trzeba spełnić i jakie są etapy przyjmowania do służby?

Praca w Służbie Więziennej

Aktualnie Służba Więzienna w jednostkach okręgu lubelskiego poszukuje 200 pracowników na stanowiska strażnika działu ochrony. Do obowiązków należeć będzie m.in. kontrola pobieżna i kontrola osobista osadzonych. Kandydaci służbę będą odbywać z bronią palną, w trybie wielozmianowym.

Zmiany trwające do 12 godzin, po których następują 24 godziny wolne od służby albo 48 godzin, jeżeli zadania służbowe były wykonywane w porze nocnej lub jednozmianowej: przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Rekrutacja prowadzona jest w następujących oddziałach:

  • Zakład Karny w Białej Podlaskiej;
  • Zakład Karny w Chełmie;
  • Zakład Karny w Hrubieszowie;
  • Areszt Śledczy w Krasnymstawie;
  • Areszt Śledczy w Lublinie;
  • Zakład Karny w Opolu Lubelskim;
  • Areszt Śledczy w Radomiu;
  • Zakład Karny we Włodawie;
  • Zakład Karny w Zamościu;
  • Zakład Karny w Żytkowicach.

Dokumenty można składać w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego, w jednostkach organizacyjnych, w terminie do 28 listopada 2022 r. Wymagane są m.in. kserokopie książeczki wojskowej i dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie czy zaświadczenie z Wojskowej Komendy Uzupełnień właściwej dla miejsca zamieszkania o uregulowanym stosunku do służby wojskowej.

Kto może zostać strażnikiem w Służbie Więziennej?

Kandydat do Służby Więziennej powinien mieć obywatelstwo polskie, korzystać w pełni z praw publicznych, posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby i nie mógł być w przeszłości karany. Wymagane jest minimum wykształcenie średnie lub średnie branżowe.

Strażnik działu ochrony otrzyma wynagrodzenie na start w wysokości 3937,57 zł na rękę dla osób poniżej 26. roku życia i 3669,57 zł na rękę dla osób powyżej 26. r. ż.

Dodatkowo przewidziano m.in. trzynastkę, nagrody uznaniowe i jubileuszową po 20 latach służby, zwrot kosztów dojazdu do służby, dopłaty do wakacji dla funkcjonariusza oraz jego rodziny, dopłaty do przejazdu środkami transportu publicznego dla funkcjonariusza i jego członków rodziny oraz dopłaty do mieszkania.

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej sw.gov.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.