Słoneczny Wrotków przygotowuje się do sezonu. Kiedy otwarcie?

13686669 1094632187289821 8281234193845324495 n
Baseny na Słonecznym Wrotkowie | fot. MOSiR

Pogoda dopisuje. Kiedy będzie można popływać w kompleksie basenów Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim? Okazuje się, że jeszcze trochę poczekamy.

– Wciąż trwa remont zjeżdżalni na Słonecznym Wrotkowie – tłumaczy Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Cały proces przygotowania kompleksu do otwarcia trwa kilka tygodni. Wszystko zostało zaplanowane w taki sposób, żeby ośrodek ruszył z początkiem wakacji.

Miejska spółka wyjaśnia, że mimo upalnych dni, temperatura nie jest wystarczająca by odpowiednio nagrzać wodę w basenach. – Noce w ostatnim czasie nadal były i są chłodne – temperatura z trudem przekracza 10 stopni. W takich warunkach woda w basenach nie nagrzeje się do odpowiedniej, komfortowej temperatury – mówi Bednarczyk.

To jeden z powodów dlaczego ośrodek nie rozpocznie wcześniej swojego sezonu. Kilka lat temu na prośby mieszkańców MOSiR uruchomił Słoneczny Wrotków kilka tygodni wcześniej niż zwykle. Efekt? Mimo wysokich temperatur ośrodek odwiedzało po kilkadziesiąt osób w weekendy i po kilka w dni powszednie. – To było dla nas nieopłacalne – dodaje Bednarczyk.

Kolejnym powodem jest remont ośrodka, a dokładnie znajdujących się w nim basenów. – Baseny chcieliśmy wymienić przed sezonem, ale przetarg potoczył się tak, że wymienimy już po sezonie. Jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu w planach remontowych jest system zasilania wszystkich wodnych atrakcji w wodę – wyjaśnia Bednarczyk.

Otwarcie Słonecznego Wrotkowa

Otwarcie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim – podobnie, jak w poprzednich latach – jest zaplanowane na początek wakacji. – W tym roku chcemy otworzyć kompleks w weekend 23/24 czerwca – zapowiada rzecznik MOSiR. Ceny pozostaną na poziomie z zeszłego sezonu.

Dzieci do 7. roku życia zapłacą za bilet wstępu 7 zł, młodzież szkolna do 18. roku życia – 14 zł, a dorośli – 21 zł. Zakup wejściówki uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji Słonecznego Wrotkowa bez limitu czasu.

W tym sezonie ma również obowiązywać promocja, która została wprowadzona w tamtym roku. Mowa tu o „happy hours”. Promocja obowiązuje przez cały sezon od poniedziałku do piątku od godz. 16.00. W tym czasie ceny będą wynosiły odpowiednio: 5, 10 i 15 zł.

O ośrodku Słoneczny Wrotków

Słoneczny Wrotków składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych.

W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.