Słoneczny Wrotków przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu. Kiedy otwarcie basenów nad Zalewem Zemborzyckim?

Zjeżdżalnie na Słonecznym Wrotkowie
Zjeżdżalnie na Słonecznym Wrotkowie | fot. Słoneczny Wrotków / MOSiR

Trwają prace nad przygotowaniem ośrodka Słoneczny Wrotków do nadchodzącego sezonu. Kiedy będzie można popływać w basenach nad Zalewem Zemborzyckim? Jeszcze trochę poczekamy.

„Na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków trwają ostatnie prace związane z dostosowaniem systemu zasilającego wodą baseny i inne wodne atrakcje, po to, żebyśmy mogli spełnić wszystkie najnowsze standardy dotyczące jakości wody w tego typu obiektach. Prace zakończą się na pewno jeszcze w czerwcu, potem konieczny będzie odbiór tych prac i wykonanie badań wody. Ośrodek ruszy na przełomie czerwca i lipca” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR 'Bystrzyca’ w Lublinie.

Cennik ośrodka będzie taki sam, jak w poprzednim sezonie – dzieci do ukończenia 7. roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18. roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Przypominam, że przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu Słoneczny Wrotków przeszedł największą przebudowę w swojej historii. Niecki wszystkich basenów w kompleksie zostały wymienione na nowe. Dwa z nich mają na stałe podgrzewaną wodę dzięki zamontowanym pompom ciepła. Dodatkowo wszystkie mogą być dogrzewane dzięki specjalnej powłoce, którą można przykryć wodę w basenach. Powłoka ta chroni baseny przed wszelkimi zanieczyszczeniami, chociażby spadającymi z drzew czy nanoszonymi w czasie silnego wiatru.

Nowe są także wszystkie tzw. nogomyje, przez które należy przejść kierując się do basenów. A drewniane pomosty pomiędzy basenami zostały wyremontowane i odświeżone. Przebudowa objęła także wszystkie instalacje zasilające wodne atrakcje ośrodka w wodę i utrzymujące ją w odpowiedniej czystości. W tym celu na terenie ośrodka powstał nawet specjalny budynek, który stał się technicznym sercem całego kompleksu.

Kompleks Słoneczny Wrotków składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych. W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.