Skutki burzy na Lubelszczyźnie. Strażacy interweniowali ponad 40 razy

burza wyładowania ciemno chmury pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | pixabay

Strażacy usuwali skutki burz, które przeszły w czwartek przez województwo lubelskie. Interweniowali już 44 razy.

 

Połamane konary drzew, zerwane dachy i lokalne podtopienia posesji. To skutki burzy, które dziś przetoczyły się nad naszym regionem. Do godz. 21:30 strażacy interweniowali w całym województwie 44 razy.

 

Jak informuje dyżurni strażacy najczęstszą przyczyną interwencji strażaków były połamane gałęzie na drogach oraz zerwane dachy. W powiecie zamojskim piorun uderzył w stodołę, która stanęła w ogniu. Z ogniem walczyło pięć jednostek gaśniczych (27 strażaków).

 

Czwartkowe interwencje: 20x podtopienia budynków, 19x połamane drzew na jezdni, 4x uszkodzone dachy i 1x pożar spowodowany wyładowaniem.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Powietrze w górnych warstwach atmosfery jest o wiele zimniejsze niż przy powierzchni Ziemi. Ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, więc unosi się do góry. W trakcie wznoszenia powietrze się rozpręża, a podczas tego procesu wszystkie gazy bardzo się ochładzają. Wznoszące się powietrze w trakcie rozprężania staje się chłodniejsze od otoczenia, a więc cięższe, i opada. Tak powstają burze : D