Skuterem wodnym pływali po Wiśle. Przewrócili się i wpadli do wody po najechaniu na mieliznę

stan wody na wisle zdjecia i historia 121240 3
Alarm przeciwpowodziowy w Puławach. Stan wody na Wiśle rośnie | fot. UM Puławy

Do niebezpiecznego zdarzenia z wykorzystaniem skutera wodnego doszło w niedzielę w Lesie Dębowym w powiecie opolskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca skutera, pływając po Wiśle wraz z 31-letnim pasażerem, przypadkowo uderzył w mieliznę, co doprowadziło do przewrócenia jednostki pływającej. Kierowca skutera doznał obrażeń i wymagał pomocy medycznej.

Sezon na sporty motorowodne dopiero przed nami

W niedzielę po godzinie 17:00 dyżurny opolskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach potrzebujących pomocy po wypadnięciu ze skutera wodnego w Lesie Dębowym. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 27-letni kierowca skutera wodnego marki Kawasaki z gminy Łaziska uderzył w mieliznę, co spowodowało przewrócenie się skutera. Towarzyszył mu w przejażdżce 31-letni pasażer z powiatu lubelskiego.

wisła e1496330924851
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dużo szczęścia mieli obaj mężczyźni

Kierowca skutera wodnego potrzebował pomocy medycznej. Został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Obu mężczyznom pobrano krew do sprawdzenia obecności alkoholu i substancji niebezpiecznych.

W wyniku zdarzenia kierujący skuterem wodnym został przewieziony do szpitala. Na szczęście życiu i zdrowiu uczestników zdarzenia nie zagraża niebezpieczeństwo. Od uczestników zdarzenia została pobrana krew do badań w celu ustalenia, czy byli trzeźwi.

Skuter wodny
Skuter wodny, którym pływali mężczyźni

Teraz w trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Świadomość zagrożenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa korzystając ze sprzętów wodnych uchronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami, które mogą nawet skończyć się tragicznie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.