Skrzyżowanie Solidarności-Sikorskiego-Ducha. Od weekendu nowa organizacja ruchu

IMG 20170113 111542 e1484314276360
cof

Już w najbliższy weekend wykonawca przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z ul. Ducha wprowadzi zmianę organizacji ruchu. Taka organizacja ma obowiązywać do wiosny.

 

W nocy z piątku na sobotę wyłączona z ruchu zostanie jezdnia zachodnia al. Sikorskiego, czyli ta po stronie ogródków działkowych. Prace obejmą także południowo-zachodnią jezdnię al. Solidarności.

 

– Zaplanowane roboty będą wiązały się ze zmianami w organizacji ruchu. Ruch obustronny na al. Sikorskiego zostanie przeniesiony na świeżo-wykonaną jezdnię wschodnią po stronie LPEC. Dotyczy to odcinka od ul. Jagiellońskiej do skrzyżowania z al. Solidarności – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

 

Oznacza to, że kierowcy jadący od strony ronda Honorowych Krwiodawców tuż przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską napotkają zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu, gdyż drugi pas jezdni wschodniej będzie przeznaczony dla kierowców jadących w przeciwnym kierunku. Tak więc pojazdy jadące od al. Solidarności w kierunku al. Kraśnickiej na „swoją” zachodnią jezdnię wrócą na wysokości ul. Jagiellońskiej.

 

Wjazd na skrzyżowanie z al. Solidarności, dla jadących al. Sikorskiego w dół od ronda im. Honorowych Krwiodawców będzie możliwy po przejechaniu pod dwiema estakadami i będzie odbywał się 2 pasami ruchu.

 

Pas do jazdy na wprost w ul. Gen. Ducha (wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej i taxi) będzie jednocześnie pasem służącym do skrętu w prawo w kierunku centrum. Pas do skrętu w lewo (ogólnodostępny) będzie przeznaczony dla jadących z al. Sikorskiego w al. Solidarności w kierunku Warszawy.

 

Od najbliższego weekendu kierowcy jadący al. Solidarności od strony Warszawy w kierunku Rzeszowa również, w rejonie dawnej zatoki przystankowej na wysokości ul. Jagiellońskiej, przejadą przewiązką na północną jezdnię al. Solidarności. Skręt w prawo w al. Sikorskiego będzie możliwy na skrzyżowaniu w rejonie estakad.

 

Ruch na samym skrzyżowaniu będzie odbywał się wyłącznie w oparciu o oznakowanie pionowe i poziome.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.