Sklepy Tesco zmienią się na Netto. Jest zgoda UOKiK na przejęcie

tesco lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

UOKiK wydał zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group – właściciela sklepów Netto. W ocenie urzędu, koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Sklepy Tesco zmienią się na Netto

Decyzja o sprzedaży wszystkich obiektów handlowych należących do Tesco Polska wynika z decyzji grupy Tesco o wycofaniu się z polskiego rynku. Sprzedaż do Grupy Salling obejmuje 300 sklepów wraz z centrami dystrybucji i polską centralą Tesco. Wartość transakcji wynosi 900 mln PLN.

Po sfinalizowaniu transakcji nastąpi okres przejściowy trwający do 18 miesięcy, podczas którego sklepy Tesco w Polsce zostaną przekształcone w Netto.

Zgoda prezesa UOKiK na przejęcie Tesco przez Netto

Po analizie koncentracji i zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem prezes UOKiK przyjął, że supermarkety, hipermarkety i dyskonty rywalizują bezpośrednio ze sobą na lokalnych rynkach w promieniu 10-15 kilometrów od przejmowanego sklepu

„Przeprowadzone postępowanie wykazało, że w każdym z badanych miast Netto po przejęciu placówek Tesco będzie musiało konkurować z innymi dyskontami, supermarketami i hipermarketami. Po dokonaniu transakcji struktura tych rynków nie zmieni się na niekorzyść konsumentów, dostawców czy przedsiębiorców prowadzących mniejsze sklepy” – mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Pod marką Netto działa obecnie 386 sklepów w naszym kraju. Tesco Polska jest właścicielem sieci hipermarketów i supermarketów. Posiada obecnie 320 sklepów, dwa centra dystrybucyjne i 23 stacje paliw.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.