Sklepy otwarte w majówkę 2018. Gdzie zrobimy zakupy 1 i 3 maja?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Sklepy otwarte w majówkę 2018. W długi weekend majowy sklepy w większości będą zamknięte. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy w dniach 1-3 maja.

Od 11 lat w Polsce obowiązuje zakaz handlu w święta. We wtorek, 1 maja przypada Święto Pracy, a 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja. W te dni świąteczne zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie centra handlowe, markety oraz sklepy dużych sieci handlowych są ustawowo zamknięte.

Gdzie zrobić zakupy w majówkę 2018?

1 i 3 maja zakupy będziemy mogli zrobić w małych, prywatnych osiedlowych sklepach, w których za ladą może stanąć właściciel, a także niektóre sklepy franczyzowe takie jak Żabka czy Freshmarket – decyzje o tym, czy będą otwarte i w jakich godzinach zależą jednak od właścicieli poszczególnych sklepów. Mały zakupy zrobimy też na stacjach benzynowych.

Z kolei w supermarketach tj. Biedronka, Lidl, Tesco czy Kaufland i centrach handlowych zapasy uzupełnić będziemy mogli 2 maja, który nie jest dniem wolnym od pracy. Wówczas większość sklepów jest otwarta w normalnych godzinach.

Kiedy zrobimy zakupy w długi weekend majowy 2018?

Bez problemu natomiast zakupy zrobimy 2 maja oraz 4 i 5 maja. W niedzielę 6 maja sklepy również będą czynne. Jest to pierwsza niedziela miesiąca i zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele tego dnia handel jest dozwolony. Warto pamiętać również, że w dni wolne, czyli 1 i 3 maja otwarte będą restauracje i kawiarnie, a także stacje benzynowe.

Szczegóły działania sklepów w poszczególne dni długiego weekendu majowego na kolejnej stronie.

NastępnaKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. aha dzieki za info nie lepiej bylo napisac ze 1 i 3 zamknięte wszystko i koniec tematu ???