Sklepy Kaufland otwarte w każdą niedzielę. Będzie można w nich odebrać paczki

Sklep Kaufland przy ul. Diamentowej w Lublinie
Sklep Kaufland przy ul. Diamentowej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W odpowiedzi na potrzeby klientów Kaufland wprowadza usługi pocztowe we wszystkich sklepach – poinformowała sieć w komunikacie. To oznacza, że sklepy Kaufland będą otwarte we wszystkie niedziele, także niehandlowe.

Kaufland otwarty w niedzielę

„Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów” – powiedział członek zarządu Kaufland Polska Marcin Łojewski.

„Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety” – informuje firma Kaufland, która zamierza otworzyć wszystkie swoje sklepy w niedziele niehandlowe.

Kaufland to kolejna sieć sklepów, która decyduje się na otwieranie sklepów w niedzielę, powołując się na przepisy o placówkach pocztowych. Od kilku lat na podstawie przepisów dotyczących wyjątków w ustawie o zakazie handlu w niedzielę otwiera swoje sklepy sieć Żabka lub Groszek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.