Sklep RTV Euro AGD w Lublinie otwarty mimo zakazu. Jest już po kontroli sanepidu

agd euro rtv orkana lublin
Sklep RTV Euro AGD przy ul. Orkana w Lublinie otwarty mimo zakazu | fot. Dominik Wąsik

Nie tylko restauracje okazują nieposłuszeństwo wobec wprowadzonych restrykcji. Mimo zakazu w galeriach handlowych otwierają się też sklepy. Jednym z nich jest popularny sklep z elektroniką – RTV Euro AGD.

Sklep RTV Euro AGD otwarty mimo zakazu

Bunt przedsiębiorców, którzy nie zgadzają się na rządowe obostrzenia związane z pandemią COVID-19, rozszerza swój zasięg. W ostatnich dniach na otwarcie jednego ze swoich sklepów w Lublinie zdecydowała się sieć RTV Euro AGD.

Chodzi o sklep mieszczący się w galerii handlowej przy ul. Orkana, gdzie obecnie funkcjonuje sklep Kaufland, a dawniej Tesco. Z kartki zamieszczonej przed wejściem do lokalu dowiadujemy się, że w sklepie może przebywać jednocześnie 52 klientów.

Po otwarciu sklepu na miejscu zjawili się policjanci oraz pracownicy sanepidu, którzy przeprowadzili kontrolę sklepu. W wyniku kontroli nie nałożono na właściciela sklepu mandatu. Po zakończeniu kontroli pracownicy sklepu dalej obsługiwali klientów.

Zgodnie z wciąż obowiązującym rozporządzeniem, w centrach handlowych mogą być otwarte jedynie sklepy spożywcze, drogerie, apteki i placówki usługowe. Wszystkie inne powinny pozostać zamknięte.

Przedstawiciele branży centrów handlowych apelują o ponowne otwarcie od 1 lutego. Polska Rada Centrów Handlowych ocenia, że skutki 15 tygodni lockdownu to ponad 30 mld zł strat dla sklepów i usługodawców oraz niższe o ok. 6,2 mld zł wpływy z VAT do budżetu państwa.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.