Skażona woda w wodociągu. Zakaz używania wody dotyczy ponad 1000 mieszkańców

Kropla wody kapie z kranu w ludzkiej dłoni nad metalowym zlewem kuchennym
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zakaz używania wody z wodociągów w Niemienicach oraz Latyczowie, do innych celów jak niż spłukiwanie toalet, wydał powiatowy sanepid. W wodociągu wykryto groźne zanieczyszczenia.

Skażona woda w wodociągach w Niemienicach i Latyczowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie w poniedziałek 13.09.2021 r. stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia Latyczów i Niemienice w gminie Krasnystaw. Woda do spożycia z wodociągów nadaje się tylko do spłukiwania toalet.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w wodę Niemienice zaopatruje w wodę ok. 758 mieszkańców następujących miejscowości: Niemienice, Zażółkiew, Rońsko gm. Krasnystaw. Wodociąg Latyczów zaopatruje w wodę ok. 340 mieszkańców miejscowości Latyczów, gm. Krasnystaw.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.