Skażona woda w gminie Kurów. Woda nadaje się tylko do spłukiwania toalety

kran
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mieszkańcy 14 miejscowości w gminie Kurów nie mogą pić wody z wodociągu nawet po przegotowaniu ani używać jej do mycia. Nadaje się tylko do spłukiwania toalety.

Jak poinformował w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach, na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody pobranej z wodociągu publicznego na terenie gminy Kurów, stwierdzono pogorszenie się jej parametrów mikrobiologicznych i wystąpienie w niej bakterii Escherichia coli, eterokoków oraz bakterii z grupy coli.

Ostrzeżenie dotyczy 14 miejscowości: Kurów, Barłogi, Bronisławka, Brzozowa Gać, Dęba, Józefów, Kłoda, Łąkoć, Olesin, Płonki, Posiołek, Szumów, Wólka Nowodworska i Zastawie.

Woda z kranu w tych miejscowościach nie nadaje się do picia, nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków, do mycia naczyń, owoców i warzyw ani utrzymywania higieny osobistej. Może być używana jedynie do spłukiwania toalet.

Gmina ma podstawić cysterny, z których mieszkańcy mogą zaopatrywać się w wodę do celów spożywczych. Harmogoram dostaw wody można znaleźć na stronie gminy – www.kurow.eu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.