Skazany nie stawił się w areszcie. Ukrywał się w ciemnościach przed policją

68 140962
Ukrywał się przed policją | fot. KWP Lublin

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca gm. Jastków, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w pokoju, w którym były zamurowane okna.

Do zatrzymania 28-latka doszło w piątkowy wieczór w jednej z miejscowości w gminie Jastków. Zanim jednak poszukiwany listem gończym mężczyzna oddał się w ręce policjantów, kryminalni z komisariatu w Niemcach zadali sobie wiele trudu, by ustalić miejsce jego przebywania.

„Widać było, że mężczyzna ukrywa się przed organami ścigania, a członkowie jego rodziny kierują funkcjonariuszy na fałszywe tory, by celowo zmylić trop” – mówi Anna Kamola z lubelskiej policji.

Od tygodnia policjanci sprawdzali posesje w powiecie lubelskim, w których według posiadanych informacji, 28-latek może się ukrywać. Niestety, pod żadnym adresem nie zastali poszukiwanego.

Mając podejrzenie, że 28-latek może ukrywać się w jednym z domów w gm. Jastków, wczoraj pojechali na miejsce. Pozornie wyglądało to tak, jakby w domu faktycznie nikogo nie było. Doświadczenie i przeczucie policjantów kazało im jednak sprawdzić ten dom.

Po siłowym wejściu do domu, oczom funkcjonariuszy ukazał się 28-latek. Przez cały ten czas ukryty był w jednym z pokoi, który miał zamurowane okna.

„Poszukiwany listem gończym mężczyzna przez cały czas siedział w ciemnościach obawiając się wykonania jakiegokolwiek ruchu, który mógłby go zdemaskować” – wyjaśnia Kamola.

Jeszcze dzisiaj zatrzymany zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Lublinie. Sąd orzekł wobec niego tymczasowy areszt za popełnione przez niego oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.