Skatepark Rusałka w Lublinie oficjalnie otwarty

Otwarcie Skateparku Rusałka 21 lutego 2020 5
Otwarcie Skateparku Rusałka w Lublinie | fot. UM Lublin

Na Rusałce powstał pierwszy profesjonalny skatepark, na który czekało wielu mieszkańców Lublina. W piątek 21 lutego został oficjalnie otwarty.

Nowy skatepark w Lublinie jest obecnie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Opiekunem obiektu będzie Akademia Piłkarska Motor Lublin. Oprócz bieżącego utrzymania i dbałości o bezpieczeństwo, opiekun będzie odpowiedzialny za stałą współpracę ze środowiskiem korzystającym ze skateparku oraz za prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Lublin znacząco wyróżnia się pod względem rozwoju infrastruktury sportowej na tle innych miast. Świadczy o tym rozbudowana baza miejskich obiektów, w skład których wchodzi m.in. nowoczesny stadion piłkarski Arena Lublin, zrewitalizowany stadion lekkoatletyczny, lodowisko, 11 krytych pływalni, w tym wodny kompleks rekreacyjny Aqua Lublin z basenem olimpijskim” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Skatepark Rusałka powstał na obszarze 38 arów. Zasadniczym jego elementem jest płyta skateparku o powierzchni 1150 mkw o nawierzchni asfaltowej oraz 14 monolitycznych przeszkód przystosowanych do akrobacji na rolkach i deskorolkach. W południowej części terenu zostało utworzone również boisko do streetballu (ulicznej koszykówki). Teren został wyposażony w oświetlenie, monitoring, stojaki na rowery oraz kosze.

Skatepark na Rusałce powstała w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego D-31 Skatepark dla Lublina, na który zagłosowało łącznie 4257 osób. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 2,4 mln zł. Na utrzymanie skateparku w budżecie Miasta Lublin w 2020 roku zostało przeznaczone 60 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.