Sinice w Zalewie Zemborzyckim. Sanepid zakazał kąpieli w zbiorniku

Sinice w Zalewie Zemborzyckim. Sanepid zakazał kąpieli w zbiorniku - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Przy kąpieliskach „Słoneczny Wrotków” i „Marina” wiszą czerwone flagi. Oznacza to, że woda w Zalewie Zemborzyckim nie nadaje się do pływania czy uprawiania sportów wodnych. Wszystko za sprawą sinic.

Przy kąpieliskach Marina i Słoneczny Wrotków stwierdzono, że woda jest mętna i zielona, z nalotami na powierzchni oraz ma nieprzyjemny zapach. Jest to spowodowane zakwitem sinic.

Toksyny wydzielane przez sinice mogą spowodować problemy skórne, duszności, uszkodzenia wątroby i układu nerwowego. Również dla ryb są niebezpieczne, ponieważ w wodzie znajduje się mniejsza ilość tlenu i może nastąpić śnięcie ryb.

Sanepid ostrzega, że dłuższy kontakt z wodą w Zalewie Zemborzyckim może doprowadzić nawet do śmierci. Zakaz kąpieli do odwołania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.