Sinice w wodzie. Czerwona flaga nad Zalewem Zemborzyckim

Sinice w wodzie | Zdjęcie ilustracyjne

Po tygodniu sanepid zmienia zdanie. W Zalewie Zemborzyckim nie można się już kąpać. To przez rozwój sinic, które mogą zabijać ryby, ptaki i ssaki.

 

Wczoraj sanepid ponownie zbadał wodę w Zalewie Zemborzyckim, pod kątek przydatności do kąpieli. Wyniki badań wcale nie zaskakują. Nad ośrodkiem Marina i Wrotków nie można się kąpać.

 

– Woda w Zalewie Zemborzyckim nie jest przydatna do kąpieli. Kontrola przeprowadzona w dniu 01.08.2017 r. wykazała zakwit wody wywołany przez sinice – czytamy w raporcie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

 

Rozwojowi sinic sprzyjają ciepła woda i wysoka temperatura powietrza, czyli warunki, których w najbliższych dniach na pewno nie zabraknie.

 

Sinice mogą być wyjątkowo niebezpieczne dla ludzi. Podrażniają komórki wątroby, serca, nerek. Mogą powodować nawet zejścia śmiertelne z powodu porażenia mięśni oddechowych.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Odkad pamiętam, to w tym syfie nie można było się kąpać. Kiedy nie jestem nad Zalewem Zemborzyckim to widzę zieloną wodę.