Silny wiatr w Lublinie i regionie. Strażacy interweniowali do powalonych drzew

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Silny wiatr daje się we znaki mieszkańcom woj. lubelskiego. Strażacy odbierają telefony o powalonych drzewach.

Jak informuje Tomasz Stachyra z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, do tej pory (godz. 10.00) strażacy interweniowali w naszym województwie 16 razy. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły powalonych konarów drzew.

Prognozy pogody wskazują, że silny wiatr – o średniej prędkości 25km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h – może utrzymywać się do późnego popołudnia. Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenie dla województwa lubelskiego obowiązujące do godz. 16.00.

– Najsilniejsze porywy wiatru w ostatniej godzinie zanotowano we Włodawie i Lublinie-Radawcu – 65 km/h. Na pozostałym obszarze regionu porywy nie przekraczają 60 km/h. W najbliższych godzinach prognozowany jest wzrost prędkości wiatru i porywy do 80 km/h – informuje Jakub Gawron z IMGW.

W Lublinie strażacy interweniowali raz w związku ze skutkami porywistego wiatru. – We wtorkowy poranek na ul. Tumidajskiego interweniowaliśmy w związku z powalonym drzewem na zaparkowane samochody – informuje nas Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

A Wam silny wiatr dał się we znaki? Dajcie nam znać w komentarzu!WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.