Silne porywy wiatru nad Polską. Nadciąga orkan Feliks

stacja meteo

Nad Polskę nadciąga orkan Feliks. W weekend będziemy mieć do czynienia z bardzo niebezpieczną pogodą. Wichury mogą łamać gałęzie i zrywać linie energetyczne.

Sobota

W dzień zachmurzenie duże z opadami deszczu. Na północnym zachodzie oraz na południu Polski opady deszczu chwilami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość do 15 mm. W górach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na szczytach Tatr opady śniegu i zawieje śnieżne. Temperatura maksymalna od 2°C, 5°C na wschodzie Polski do 10°C na zachodzie i 12°C na południowym zachodzie. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 60 km/h), z kierunków zachodnich. Porywy wiatru od 65 km/h na wschodzie kraju do 80 km/h na zachodzie, na wybrzeżu do 100 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h, a na szczytach Tatr do 110 km/h.

Niedziela

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem, a na południu i w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, na wybrzeżu około 2°C. Temperatura maksymalna od 0°C na Podlasiu 4°C na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, w porywach do 75 km/h, na Pomorzu do 90 km/h, a nad morzem do 100 km/h, zachodni.

Prognoza dla lubelszczyzny

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo lubelskie
Ważność: od 2015-01-10 19:00:00 do 2015-01-11 06:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego i porywistego wiatru. Średnia prędkość wiatru od 25 do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, po północy porywy słabnące do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
Synoptyk: Mateusz Barczyk

źródło: IMGW | fot. sxc.hu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.