Silne burze z gradem po południu i wieczorem. IMGW wydał ostrzeżenie

burza chmura pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Na popołudnie i wieczór synoptycy prognozują burze, miejscami z gradem – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polska znajduje się pod wpływem rozległego wyżu znad wschodu kontynentu. Zdecydowanie większą rolę dzisiaj odegra niż górny, którego centrum znajdzie się nad Pomorzem. W ciągu dnia dojdzie do wzrostu chwiejności termodynamicznej, a dodatkowo bardzo wyraźnie nasili się przepływ powietrza.

Będzie to sprzyjać inicjacji kolejnej porcji burz, miejscami gwałtownych z opadami większego gradu oraz bardzo silnymi porywami wiatru. Największe ryzyko wystąpienia silnych zjawisk przypada na godziny popołudniowe i wieczorne.

Ostrzeżenie 1. stopnia dla województwa lubelskiego

Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu (2-4 cm średnicy), podczas których opady deszczu wyniosą lokalnie do 25 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 km/h do 90 km/h.

We wtorek temperatura w dzień ma wynieść od 18°C do 21°C, a w środę od 22°C do 24°C.

2018.05.22 prognoza
Polscy Łowcy Burz

Gdzie jest burza? – KLIKNIJ

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.