Sierpień miesiącem wydarzeń w Lublinie

Jarmark Jagieloński
Jarmark Jagieloński

Sierpień to miesiąc, w którym będziemy mogli przeżyć w mieście wiele ciekawych wydarzeń. A są one bogate w różnorodność – w piątek startuje Jarmark Jagielloński, w niedzielę gościmy najlepszych zawodników Polskiej Ligi Żużlowej,  a pod koniec miesiąca oddamy się błogiej zabawie na Festiwalu Kolorów. Będzie wesoło, głośno i kolorowo. 

Lato w mieście co roku obfituje w wiele wydarzeń o różnorodnej tematyce. Trzeba też przyznać, że każda impreza przyciąga tłumy, które są ciekawe jakie atrakcje zostały przygotowane.    Sukcesy frekwencyjne pokazują, że Lublin umie zorganizować wydarzenia, które przyciągają gości z miasta, z Polski, a nawet spoza granic kraju. Cieszy jeszcze jeden fakt – większość eventów na dobre stało się wizytówką miasta.

Kolorowe Jarmarki

Już w piątek startuje kolejna edycja Jarmarku Jagiellońskiego. To wydarzenie pokazuje bogatą tradycję i ludowość, nie tylko Lublina i Lubelszczyzny, ale także wielu innych krajów. Ich przedstawiciele zjeżdżają do miasta, by zaprezentować swoją kulturę, rękodzieło, a nawet potrawy i przysmaki. Poza kolorowymi straganami spotkamy wyjątkowych ludzi, zobaczymy spektakle teatralne, koncerty, pokazy filmowe. Usłyszymy muzykę i przytupniemy nogą przy niejednej potańcówce. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach, między innymi, śpiewu i tańca. Barwne dźwięki ludowej muzyki, kolorowe stroje, przepiękne dzieła sztuki oraz licznie przybyli goście – na to z pewnością możemy liczyć. Więcej informacji o Jarmarku na Facebooku lub na stronie wydarzenia.

Tradycja w Skansenie

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 15-go sierpnia na obchody tradycyjnego Odpustu  z okazji święta Matki Boskiej Zielnej. Poznać będzie można tradycję odpustów w dawnych wsiach oraz miasteczkach. Pojawią się kolorowe kramy z tradycyjnym odpustowym rękodziełem, produktami regionalnymi i słodyczami. Odbędą się także warsztaty z robienia bukietów, układanych ze zbóż, ziół, owoców i kwiatów. Muzeum zaprasza także na nabożeństwo, podczas którego poświęcone zostaną wspomniane już kwiatowo-roślinne kompozycje. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 12:00.

Na zakończenie wakacji

W ostatni weekend sierpnia czeka nas jeszcze jedna, kolorowa, atrakcja. Festiwal Kolorów to doskonała okazja do tego, by oddać się beztroskiej zabawie wraz ze znajomymi w rytmie muzyki i w kolorowej chmurze, która powstaje na skutek wyrzutu kolorowych proszków. Ta impreza także spodobała się mieszkańcom Lublina, bo Festiwal Kolorów w mieście już się odbywał. Więcej informacji podamy wkrótce.

Sportowa niedziel

Miłośnikom sportu przypominamy o niedzielnym meczu żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich. Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej to wydarzenie, na które czekali fani czarnego sportu. Mimo, że Lublin odczuwa brak tej dyscypliny sportowej, to najbliższy mecz przypomni mieszkańcom o tym, że na torze widzieliśmy nieraz naprawdę dobre i w pełni emocjonujące mecze. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Jak widać, najbliższe dni obfitować będą w wiele ciekawych, kolorowych i głośnych wydarzeń. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

(zdjęcie: eastculture.lublin.eu)

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.