Wjechał samochodem do zalewu. Wydostał się z zatopionego auta i uciekł

68 119819
Wjechał samochodem do zalewu w Siennicy Różanej | fot. Policja

O dużym szczęściu może mówić 21-letni kierowca volvo, który wjechał do zalewu w Siennicy Różanej. Auto było zatopione w wodzie po sam dach. Kierowca wydostał się z pojazdu i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed północą. Krasnostawscy policjanci otrzymali informację, że do zalewu w Siennicy Różanej (powiat krasnostawski) wpadł samochód. W wodzie stał zatopiony po dach samochód marki volvo z włączonymi światłami.

– Wewnątrz nie było jednak nikogo. Wszystko wskazywało na to, że osoba podróżująca tym autem wydostała się na zewnątrz i oddaliła z miejsca zdarzenia — informuje Anna Kamola z lubelskiej policji.

68 119820
Wjechał samochodem do zalewu w Siennicy Różanej | fot. Policja

Policjanci szybko ustalili, że autem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana. Nie zastali go jednak w miejscu zamieszkania, ale w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości na terenie powiatu chełmskiego. Podczas badania jego stanu trzeźwości młody mężczyzna „wydmuchał” 0,8 promila.

– Jak wyjaśnił, w towarzystwie znajomych wypił alkohol. A później postanowił wrócić do domu. W trakcie jazdy, jak tłumaczy, musiał „odbić” kierownicą, bo inne auto wyjechało mu na drogę. Wtedy stracił panowanie nad swoim samochodem, przejechał główną drogę Chełm-Siennica Różana i wjechał prosto do zalewu — relacjonuje Anna Kamola.

Mężczyzna miał dużo szczęścia. Wydostał się z pojazdu i udał pieszo w dalszą drogę. 21-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 1 tys. zł. grzywny, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zapłata 5 tys. zł. na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.