Sieć sklepów Aldik zmieni nazwę

Sieć sklepów Aldik zmieni szyld na "Stokrotka" | fot. zdjęcie ilustracyjne

Sklepy Aldik już wkrótce zmienią swoją nazwę. To wynik decyzji spółki Maxima Grupe, która jest właścicielem sieć sklepów Stokrotka. Obie sieci mają zostać połączone.

Maxima Grupe jest litewską spółka, do której należą działające w Polsce sieci sklepów Aldik i Sano. W tym roku przejęła także 437 sklepów działających pod szyldem Stokrotka, która wcześniej należała do spółki Emperia z Lublina.

Spółka planuje połączenie Stokrotki i Aldika, by wszystkie supermarkety i markety działały pod wspólnym szyldem Stokrotka. Maxima szacuje, że na koniec grudnia sklepów pod szyldem Stokrotka będzie 563. Dla klientów oznacza to, że Aldik zmieni swoje barwy i będzie działał pod szyldem „Stokrotka”.

– Fuzja tych dwóch sieci handlowych jest częścią naszej strategii w Polsce, co pozwoli nam wzmocnić pozycję Maxima Grupė oraz wdrożyć dalsze plany ekspansji na tym rynku. Połączenie odbędzie się pod nazwą Stokrotka, ponieważ jest to marka znana i lubiana przez klientów – mówi Dalius Misiūnas, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Maxima Grupė.

Przypomnijmy, że sieć sklepów Aldik rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku i w ciągu pierwszych sześciu lat działalności otworzyła sześć placówek handlowych na terenie Lublina. W 1997 r. podjęto decyzję o ekspansji na inne miasta województwa lubelskiego, otwarto także sklepy w Rzeszowie i Stalowej Woli.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. mnie zawsze Aldik kojarzył się z większą jakością niż Stokrotka, ale w ostatnich latach był z roku na rok gorszy – zawsze kolejka przy kasie itp., teraz będzie Stokrotka, czyli nic lepszego